III Pływacki Festiwal Sprinterski- Warszawianka 06.10.2018

Pierwsze starty w nowym sezonie, mają za sobą dzieci z roczników 2009-2006. 6 października 2018r. po miesiącu ciężkiej pracy, nareszcie nadeszła okazja na zaprezentowanie swoich umiejętności. Zawody zostały zorganizowane na pływalni Wodnego Parku "Warszawianka", gdzie jak co roku zebrała się pokaźna liczba uczestników z wieloma "gwiazdami" w każdym z roczników. Nasz klub reprezentowało 16. zawodników i 21. zawodniczek, bijąc rekordy życiowe w 71 z 73 startów (progres 110%). Na wyróżnienie za miejsca 1-10 zasługują:

Burza Zuzanna 2. na 50 grzbietem (42;09) i 3. na 50 klasycznym (50;23)

Dudzińska Oliwia 3. na 50 klasycznym (42;27) i 7. na 50 dowolnym (32;94)

Jadowska Lena 4. na 50 grzbietem (45;69) i 10. na 50 dowolnym (40;66)

Przybylska Oliwia 5. na 50 grzbietem (39;01) i 6. na 50 klasycznym (44.04)

Kleczek Janina  5. na 50 grzbietem (43.38) i 7. na 50 klasycznym (49;32)

Bryk Jarosław 5. na 50 klasycznym (49.88) i 8. na 50 grzbietem (45.36)

Dębski Antoni 6. na 50 dowolnym (41.33) i 6. na 50 grzbietem (44.90)

Stachura Mateusz 6. na 50 grzbietem (43;77)

Zapaśnik Żywia 7. na 50 motylem (43.70)

Gwiazdowski Krzysztof 7. na 50 motylem (44.89)

Królica Leon 9. na 50 dowolnym (44.23)

Sztafeta 4×50 zmiennym (kategoria do lat 38) w składzie: L.Jadowska,  Z.Burza,  O.Dudzińska,  A.Chałupka zajęła drugie miejsce (2:56;83).

Zgodnie z tradycja na w.w. zawodach, punktacja została przeprowadzona według tabeli Rudolpha. Tabela ta uwzględnia nie tylko płeć i wynik na danym dystansie, ale również wiek zawodnika. W ten sposób młodszy zawodnik może na równi rywalizować z zawodnikiem starszym który pływa zwykle szybciej. Warto czasami sprawdzać wyniki według tej tabeli i dowiedzieć się jaki prezentuje się poziom. Opcja przeliczenia na punkty według tabeli Rudolpha jest na stronie swimrankings.net. Dla przykladu: 19-20pkt. to poziom światowy, 16-18pkt. – czołówka krajowa a 11-15pkt – poziom wojewódzki.