Zimowe Mistrzostwa Juniorów 14 i 15 lat.

W tegorocznych grudniowych Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów  odbyły się 3 edycje zawodów w dniach 14-16 grudnia.  W  Olsztynie startowali 14-latkowie,w Ostrowcu Św. 15-latkowie a w Gorzowie Wlkp. 16-latkowie.

Występy Martyny Jabłońskiej rocz.2003 przejdą do historii Klubu pod względem zdobytych medali jednego zawodnika  na  imprezie rangi mistrzowskiej.

Martyna zdobyła 4 medale ! (2 złote i 2 brązowe)  w 5 startach podczas zawodów w Ostrowcu, poprawiając wszystkie rekordy życiowe. W wyścigach finałowych na 50 dowolnym i motylkowym zdobyła złoty medal osiągając rezultat odpowiednio 25.55! (750pkt) i 27.81.

W finałowych wyścigach  kraulowych na 100 i 200 metrów zdobyła brązowy medal  z wynikiem 56.44 i 2:03.60.

W wyścigu na 50 grzbietowym w finale była 4 (29.55), o 10 setnych sekundy ocierając się o medal.

Zwycięstwo w sprincie na 50 metrów stylem dowolnym i osiągnięty wynik w punktacji FINA – 750 pkt.   uplasował naszą zawodniczkę na 2 miejscu wśród najlepszych zawodniczek Zimowych Mistrzostw Polski 15-latków!

Miejsce na podium w klasyfikacji punktowej(2) zostało uhonorowane nagrodą rzeczową.

Gratulujemy i dziękujemy Martynie za włożoną pracę w przygotowania do Mistrzostw i osiągnięte na nich rezultaty!

IMAG1938

Na trwających równolegle w Olsztynie Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych 14-lat brała udział nasza uzdolniona „żabkarka” Zofia Har rocz.2004.

Niestety Zosi nie udało się awansować do żadnego finału w konkurencjach stylem klasycznym jak to miało miejsce na letnich mistrzostwach ale w wyścigu na 50 metrów ustanowiła rekord życiowy – 35.70 (26 miejsce).

Dziękujemy Zosi za przygotowania do Mistrzostw.

IMAG1945

Niestety z powodu kontuzji i choroby zostały wyeliminowane ze startów w Mistrzostwach Martyna Wróbel rocz. 2003 i Anastazja Tabor rocz.2004.

Życzymy dziewczynom szybkiego powrotu do treningów i przygotowań do kolejnych już Letnich Mistrzostw Polski jun.15 i 16 lat w roku 2019.

Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lublinie 18-22.12.2018

Od razu  z Mistrzostw Juniorów Martyna Jabłońska  przeniosła się na zawody seniorskie i młodzieżowe do Lublina będące także w tym roku Mistrzostwami dla 17 i 18 – latków.

W wyścigach na 50 i 100 metrów stylem dowolnym dostała się do 2 finałów B, zdobywając odpowiednio 2 miejsca  (12 miejsce w łącznej punktacji).