MDMM 13 latków – FINAŁ 2024

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13-letnich (15-16.06.2024) przechodzą do historii.
Zawody możemy uznać za udane dla naszych młodych i utalentowanych pływaków, którzy na pływalni w Ostrowcu Św. rywalizowali drużynowo pomiędzy „połową” Polski, w tym dużymi ośrodkami z Warszawy,Lublina,Krakowa i Śląska.
Korespondencyjnie w tym czasie pozostała część trzynastolatków w kraju rywalizowała w Bydgoszczy.
W Ostrowcu zajmujemy drużynowo 7 lokatę na 62 kluby gromadząc sumę 11.671 pkt.
W zestawieniu ogólnopolskim zajmujemy 15 pozycję z 112 klubów, biorących udział w zawodach międzywojewódzkich 13-latków – rundzie drugiej.
Biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom młodzików to dobry wynik, zasługujący na pochwałę dla naszego TEAMU
Łącznie pobiliśmy 29 rekordów życiowych,2 rekordy naszego klubu, zdobyliśmy jeden medal brązowy i stanęliśmy pięciokrotnie na szerszym podium, miejscach od od 4 do 10.
Maja Stankiewicz zdobywa III miejsce wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym z czasem 1:17.15 (546pkt.) co okazuje się także trzecim miejscem w Wśród grzbiecistek z rocznika 2011.
Gratulujemy!
Ten wynik to również rekord naszego klubu.
W starcie na 200 grzbietowym (2:29.19) Maja staje na czwartym miejscu podium
Adam Nitecki zdobywa szóste miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym (2:43.20)ustanawiając nowy rekord w tej konkurencji w naszym klubie(13lat)
W starcie na 100 m klasycznym uplasował się na dziewiątej pozycji (1:16.40)
Aleksandra Suwara zdobywa dziesiąte miejsce w starcie na 100 m dowolnym (1:04.11)
Nasza sztafeta MIX 4×50 m stylem zmiennym zajmuje siódme miejsce (2:06.76) płynąc w składzie: Stankiewicz Maja, Nitecki Adam, Suwara Aleksandra i Sikorski Marcin)
Do sukcesu drużyny oprócz zawodników , którzy stanęli na podium przyczynili się wszyscy pozostali zawodnicy, którzy stanęli na miejscach 10-20, pobili własne życiówki i zadebiutowali po raz pierwszy na imprezie takiej rangi.
Brawo za podjęcie wyzwania, zmierzenia się z większym stresem niż dotychczas, za walkę
Paweł Susabowski dwa razy dwudziesty na 100 i 200 grzbietowym (1:11.69/2:34.89)
Marcin Sikorski najwyżej sklasyfikowany na 25 pozycji w konkurencji 200 grzbietowym, dobrze prognozujący wynik w sztafecie na 50 dowolnym (27.71)
Nasza drużyna pokazała pływanie na dobrym poziomie, udowadniając ,że piaseczyńskie pływanie rozwija się w dobrym kierunku, mające w swoich szeregach uzdolnioną młodzież z dużymi możliwościami i aspiracjami.
Przed nami okres wakacji i wypoczynku, a w sezonie jesiennym czeka nas kolejny ważny cel – kolejna „poprzeczka” w karierze sportowca:
Zimowe Mistrzostwa Polski Młodzików 13 lat (13-15 grudnia 2024), do których przystąpimy już ze zdobytym doświadczeniem z zawodów międzywojewódzkich.
Mam nadzieję, że starty w Ostrowcu wpłyną pozytywnie na niedojrzałą i nieukształtowaną jeszcze psychikę młodego zawodnika, dodając mu pewności siebie, motywacji i determinacji w dalszej ścieżce jego rozwoju i kariery.
GT
„Jedyną drogą do rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki.
Jedyną miarą sukcesu jest wysiłek, jaki włożyliśmy, aby go osiągnąć.”
Bruce Lee